Chroma 11200-CHK – Capacitor Leakage Current / IR Meter (650V) with GPIB and Contact Check
Brand:
Please, activate Wishlist option to use this widget.
Please, activate Compare option to use this widget.
20 people are viewing this product right now
Shipping calculated at checkout.
or
Add to quote
Estimated delivery:5 days
Capacitor Leakage Current/IR Meter (CE+GPIB and Handler+Cont. CHK)
  • 1.0V~650V DC voltage source
  • Capacitor leakage current test function
  • Insulation resistance (IR) test function
  • Basic accuracy: 0.3%
  • Constant current DC power source with discharge function
  • 0.001uA~20.00mA leakage current test range with 4 digits resolution