Fluke 2680A-APSW/L DAQ Software Lite Version
Brand:
Please, activate Wishlist option to use this widget.
Please, activate Compare option to use this widget.
40 people are viewing this product right now
Shipping calculated at checkout.
or
Add to quote
Estimated delivery:3 days
FLUKEDAQ SOFTWARE LITE VERSION licensed to a specific computer
  • FLUKEDAQ Software lite version
  • Not available on lite version:
    • Multi-unit connectivity
    • Trend Chart, Printing and Chart Data Export
    • Web connect view and control
    • Auto email alerts
    • Alarm and Chart History View
    • OPC server
  • Full screen trend charting of up to 32 channels with zoom, print and scaling functions
  • Master/slave configurations available
  • Four web clients for remote viewing and control of systems using secure login
SKU: Fluke 2680A-APSW/L EAN: 095969781251 Tags: , Categories:
Guarantee Safe and Secure Payment Checkout
Description
  • 2638A Hydra Series III Data Acquisition System/Digital Multimeter
  • 2640A and 2645A NetDAQ Networked Data Acquisition Units
  • 2680 Series Data Acquisition Systems
  • 1586A Super-DAQ Precision Temperature Scanner
Versatile and powerful
Easy instrument setup. Simply connect your 2638A, 1586A, NetDAQ or 2680A Series to your computer and your current hardware configuration will pre-populate in the configura – tion setup area, ready to edit if needed. The simple copy-and- paste feature makes quick work of setting up multiple channels with similar inputs.