Brand:
Please, activate Wishlist option to use this widget.
Please, activate Compare option to use this widget.
8 people are viewing this product right now
Shipping calculated at checkout.
or
Add to quote
Estimated delivery:5 days
TV33-SA-L-W-60, FIXED TI, SA, 0-1300C, WIDE LENS, 60HZ, GS1
  • 320 x 240 IR resolution
  • Wide Angle Lens (48° x 36°)
  • Focus range: 100 mm (3.9”) to infinity
  • Temperature measuring range: -10 to 1300 C (14 to 2372 F)
  • 60 Hz refresh rate
  • Stand-alone camera monitors severe environments without need for computer equipment
  • IP67 housing for the harshest environments
  • Rich set of automation and control capabilities
  • Emissivity correction: 0.10 to 1.00
SKU: Fluke TV33-SA-L-W-60 EAN: 195112077962 Tags: , Categories:
Guarantee Safe and Secure Payment Checkout
Description
Fluke TV33-SA-L-W-60
  • 320 x 240 IR resolution
  • Wide Angle Lens (48° x 36°)
  • 60 Hz refresh rate
ThermoView Fixed Stand-Alone Thermal Imager (320 x 240 Resolution, Wide Angle Lens)
The TV30SA Series Is a Standalone, Edge-Based Thermal Imaging Camera
Remote access
Alerts and AOIs
Built to work in the harshest environments
Avoid downtime or costly repairs
Key Features
  • Multiple fieldbus protocols for simple integration
  • Accessories to satisfy the most difficult installations
Software
  • Establish alarms or signals that interface to discrete I/O to better control your process
Thermal Imagers/Fixed Mount Thermal Imagers Template
Detector Size320 x 240 Sensor
Field of View48 x 36 Degrees
IR Digital ZoomNo
Focal Length190 MM (7.48 IN)
Product General Attributes
Warranty2 YEARS
IP RatingIP67
Product Height50 MM (1.97 IN)
Product Length142 MM (5.59 IN)
Product Width50 MM (1.97 IN)
Shipping Weight0.70 LBS
Reviews
There are no reviews yet.
Manuals/Guides
Dimensions142 × 50 × 50 in