Seaward PR11-50/PH3 high Voltage Probe Kit
Brand:
Please, activate Wishlist option to use this widget.
Please, activate Compare option to use this widget.
19 people are viewing this product right now
Shipping calculated at checkout.
Add to quote
Estimated delivery:5 days
HIGH VOLTAGE PROBE KIT PR11-50/PH3
  • Detects voltage up to 11kV and 6.6V to ground
  • Detects AC, DC, and enables phase comparisons
  • Contact electrode type is 3mm tip
SKU: Seaward PR11-50/PH3 Tags: , Categories:
Guarantee Safe and Secure Payment Checkout
Description
Brief description: The PR11-50 detects voltage up to 11kV and 6.6V to ground. Detects AC, DC, and enables phase comparisons. Contact electrode type is 3mm tip.